SCENA PASTORALNA, Joseph D'Aste, XIX/XX w.

Scena pastoralna przedstawiająca parę zalotników.

Kobieta została ukazana w długiej sukni z mocno wyeksponowanym dekoltem. Siedząc na powalonym pniu w jednej doni trzyma kosz z różami, w drugiej niewielki bukiet. Jej bose stopy miękko dotykają ziemi.

Nieco pochylona pozwala stojącemu za nią młodzieńcowi nałożyć na głowę kwietny wianek.

Więcej szczegółów

2 200 zł tax incl.

Artysta nie tylko wykazał się umiejętnym wykonaniem wielooglądowego dzieła. Zaprezentował także własną wrażliwość i zdolność uchwycenia kluczowego momentu narracji figuralnego przedstawienia.

Joseph (Giuseppe) D'Aste (1881-1945) - francuski rzeźbiarz włoskiego pochodzenia. Urodzony w Neapolu przeniósł się do Paryża już na początku XX wieku. W latach 1905 - 1934 wystawiał swoje prace na Salonie Paryskim. Znany jest ze swych dzieł fête champêtre przedstawiających sielankowe sceny z życia pasterzy.

Sygnatura: J. D'Aste; "N" w koronie, kobaltowe podszkliwne

Porcelana szkliwiona

Wymiary podstawy: 33cm x 20cm

Wysokość: 37cm

Stan: brakuje części wianka.